Pani w szkole pyta Jasia:
- Powiedz mi kto to był: Mickiewicz, Słowacki i Norwid?
- Nie wiem. A czy pani wie kto to był: Zyga, Chudy i Kazek?
- Nie wiem - odpowiada nauczycielka.
- To co mnie pani swoją bandą straszy?
- Jasiu jaka to część mowy "małpa"?
- Jest to czas przeszły od rzeczownika człowiek.
Na lekcji historii Jasiu pyta się pani:
-W którym roku rozpoczęła się II wojna światowa?
-w 1939.
-Jak się nazywał główny sprawca wojny?
-Adolf Hitler.
-ilu ludzi zginęło na wojnie?
-Naukowcy jeszcze tego nie potwierdzili.
Następnego dnia pani pyta się Jasia:
-W którym roku się urodziłeś?
- w 1939
-Jak się nazywa twój tata?
-Adolf Hitler
-Jasiu, czy ty masz mózg?!
-Naukowcy jeszcze tego nie potwierdzili.
Jaś wraca do domu cały zmoczony.
- Co się stało? - pyta się matka.
- Bawiliśmy się w psy.
- No i co?
- Ja byłem latarnią...