- Jasiu - pyta nauczyciel. - Jaki to będzie przypadek jak powiesz "lubię nauczycieli"?
- Bardzo rzadki, panie profesorze.
Tatko, czym różni się mężczyzna od kobiety?-pyta jasiu
- Synku, u mnie, mężczyzny rozmiar nogi 45, u mamy 36. Tak więc, widzisz...między nogami różnica
Nauczyciel się wkurzył na Jasia, że mówi do niego na ty i kazał mu napisać 100 razy w zeszycie: "nie będę mówił do nauczyciela po imieniu". Na drugi dzień nauczyciel czyta i mówi:
- Jasiu, ale ty napisałeś 200 razy a nie 100
A Jasio odpowiada:
- bo cię lubię Kaziu.
Mały Jasio pyta kolegę: - Pobawimy się w ZOO? - A jaka to zabawa? - Bardzo prosta i przyjemna. Ja będę małpą, a ty przyniesiesz mi z domu kilka bananów!